Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje cementu

Data publikacji 22.09.2008

W niedzielę późnym wieczorem do dyżurnego Komisariatu Policji w Bełżycach zadzwoniła anonimowa osoba, która poinformowała, że widziała jak kilka minut wcześniej w centrum Niedrzwicy Dużej nieznani sprawcy kradną cement. Kilkanaście minut od zgłoszenia, policjanci z Bychawy zatrzymali samochód ze skradzionym ładunkiem.

Wczoraj przed 23.00 dyżurny jednostki policji w Bełżycach odebrał informację od świadka, który zauważył moment kradzieży cementu z placu znajdującego się na terenie Niedrzwicy Dużej. Na podstawie relacji zawiadamiającego policjanci ustalili, że sprawcy na miejsce przestępstwa przyjechali dostawczym VW Transporterem. Chwilę później zaczęli ładować cement do swojego samochodu. Nie wiedzieli jednak, że są obserwowani. Trzej sprawcy bardzo szybko poradzili sobie z załadunkiem cementu i odjechali w kierunku Bychawy.

Świadek zdarzenia widząc, że przestępcy oddalają się ze skradzionym cementem postanowił jechać za nimi. Mężczyzna co kilka minut dzwonił na komisariat mówiąc w jakim kierunku przemieszcza się VW Transporter. W miejscowości Strzyżewice policjanci z Bychawy zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym poruszali się sprawcy. Kierowcą był 40-letni Dariusz G. zamieszkały w miejscowości Spławy Pierwsze oraz dwóch mieszkańców Kraśnika 18-letni Piotr W. i 33-letni Mariusz S.

W bagażniku VW znaleźli 55 worków cementu wartości około 600 zł. Samochód ze skradzionym towarem zabezpieczono na parkingu strzeżonym natomiast sprawcy zostali przekazani do komisariatu w Bełżycach. Wszyscy trzej najprawdopodobniej odpowiedzą za kradzież. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony