Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni sprawcy pobicia zatrzymani

Data publikacji 22.09.2008

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków podejrzewanych o pobicie mieszkańca gminy Iława. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Mieszkaniec gminy Iława powiadomił policjantów o pobiciu go przez trzech młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w jednej z miejscowości w gminie Iława. Zgłaszający zwrócił uwagę trzem nastolatkom, którzy w najlepsze skakali po ofoliowanych belach z siano-kiszonką pozostawionych przez właściciela na polu. Młodzi mężczyźni obrzucili go obelgami, a chwilę później jeden z nich dotkliwie kopnął poszkodowanego. Kiedy ten stracił równowagę, napastnicy kopali go po całym ciele. Broniący się mężczyzna zdołał wstać i uderzyć jednego ze sprawców. Pozostali widząc jego zdecydowaną postawę uciekli.

W wyniku pobicia mieszkaniec gminy Iława doznał ogólnych potłuczeń ciała. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia chwilę później zatrzymali trzech sprawców. Okazali się nimi Damian R. 15-letni mieszkaniec gminy Iława oraz dwaj iławianie 16-letni Łukasz J. i 15-letni Damian F. Sprawcy byli trzeźwi. O dalszym losie nastolatków zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Powrót na górę strony