Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bankowi oszuści w potrzasku

Data publikacji 23.09.2008

Trzech mężczyzn podejrzanych o próbę wyłudzenia kilkuset tysięcy złotych zatrzymali katowiccy policjanci. Oszuści starali się w banku o kredyt gotówkowy w wysokości 50 tys. złotych i kredyt hipoteczny na zakup apartamentu w Wiśle w kwocie ponad 500 tys. złotych. Oszustkę, która wyłudziła kredyt na podstawie sfałszowanych dokumentów zatrzymali też dolnośląscy policjanci. Teraz wszystkim podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z komendy miejskiej Policji w Katowicach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zdobyli informację o szajce oszustów, którzy zamierzali wyłudzić kredyt hipoteczny w jednym z katowickich banków. Funkcjonariusze ustalili, że część dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu była fałszywa.

Wczoraj oszuści wpadli w przygotowaną zasadzkę. Jeden z przestępców został zatrzymany w banku w czasie podpisywania dokumentacji kredytowej, natomiast dwaj jego kompani wpadli przed bankiem. Wśród zatrzymanych jest pracownik firmy doradczej zajmującej się pomocą w uzyskiwaniu kredytów. Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych katowiccy stróże prawa znaleźli dokumenty świadczące o wyłudzeniu przez oszustów kilku innych kredytów w różnych bankach i przygotowaną dokumentację do wyłudzenia kolejnych kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeden z podejrzanych był właścicielem samochodu marki Audi A3 o wartości 90 tys. złotych, który najprawdopodobniej kupił za wyłudzone z banku pieniądze. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Za oszustwa, fałszowanie dokumentów i posługiwanie się nimi w instytucjach finansowych w celu wyłudzenia kredytów zatrzymanym grozi 8 lat więzienia. Funkcjonariusze sprawdzają czy oszuści mają związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Z kolei wczoraj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 32-letnią kobietę, mieszkankę Wrocławia. Kobieta podejrzana jest o wyłudzenie kredytu na szkodę jednego z wrocławskich banków. Oszustka na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu, jakie przedłożyła w banku, wyłudziła kredyt gotówkowy w wysokości blisko 9 tysięcy złotych. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.

Kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja