Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa "twarz" centrum szkolenia psów w Sułkowicach

Data publikacji 23.09.2008

Pies patrolowo-tropiący Zamir z komendy Policji w Radziejowie wybrany został "psią twarzą" policyjnej szkoły tresury Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Jego wizerunek będzie zdobił plakat szkoły.

W połowie lipca Zamir po raz kolejny trafił do szkoły wraz z sierżantem Rafałem Stasiakiem w celu odbycia cyklu szkoleniowego, związanego ze zmianą przewodnika. Kadra CSP, poszukiwała "psiej twarzy" do plakatu szkoły i wybór padł właśnie na Zamira. W sierpniu odbyła się sesja zdjęciowa i po wybraniu najkorzystniejszych fotek, jego wizerunek pojawił się na planszach m.in. Zakładu Kynologii Policji.

Z pewnością jest to miłe wyróżnienie dla samego Zamira , jak i jego opiekuna sierżanta Rafała Stasiaka, który objął opiekę nad psem po odejściu na emeryturę sierż. szt. Jacka Roszaka.

Na kursach jest około 60 psów wraz z przewodnikami z całego kraju, ale właśnie Zamir został wybrany na "psią twarz" sułkowickiej szkoły. Mamy nadzieję i prawie pewność, że oprócz wizualnych walorów, pies i jego przewodnik przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa radziejowskiego garnizonu, do którego wrócą pod koniec roku.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja