Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 1500 litrów nielegalnego alkoholu

Data publikacji 23.09.2008

Policjanci z Miastka zabezpieczyli 1500 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, sprzęt służący do filtrowania i rozlewania alkoholu oraz kilkaset pustych plastikowych pięciolitrowych pojemników. Część alkoholu była już rozlana w 5 litrowe baniaki i przygotowana do sprzedaży. Zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o ten proceder, którym wczoraj przedstawiono już zarzuty. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W zeszły weekend policjanci z Miastka zatrzymali do kontroli dostawczego poloneza. Okazało się, że na skrzyni ładunkowej było 500 litrów alkoholu w pięciolitrowych plastikowych pojemnikach, bez polskich znaków akcyzy. 36-letni Artur S. - kierowca poloneza został zatrzymany, a alkohol zabezpieczono.

Policjanci pracujący nad tą sprawą szybko znaleźli miejsce, gdzie nielegalny alkohol był rozlewany. W pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji w gminie Miastko funkcjonariusze znaleźli kolejną partię alkoholu bez znaków akcyzy. W dwóch zbiornikach było kolejne 1000 litrów spirytusu. Poza tym w zabudowaniach policjanci znaleźli sprzęt służący do filtrowania i rozlewania alkoholu oraz kilkaset pustych plastikowych pięciolitrowych pojemników.

W związku z ta sprawą funkcjonariusze zatrzymali kolejne dwie osoby – 33-letniego Wiesława G. właściciela posesji na której zorganizowana była rozlewnia oraz 31-letniego Krzysztofa S. mieszkańca powiatu słupskiego.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja