Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z fałszywymi kartami płatniczymi

Data publikacji 23.09.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie podejrzanym o to, że za pomocą sfałszowanych kart płatniczych wypłacali pieniądze z bankomatów. Policjanci zatrzymali parę na gorącym uczynku. Przy zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli14 sfałszowanych kart płatniczych.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu otrzymali informacje o parze, która posługując się sfałszowanymi kartami płatniczymi, wypłacała pieniądze z bankomatów. Policjanci przygotowali zasadzkę, w którą na gorącym uczynku pod jednym z bankomatów wpadli oboje podejrzani.

Jak ustalili funkcjonariusze 29-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta weszli w posiadanie kart podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. Posłużyli się nimi przynajmniej kilkakrotnie między 16 a 19 września br, wypłacając pieniądze z bankomatów. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 14 sfałszowanych kart płatniczych.

Prowadzący sprawę ustalają ile sprawcom udało się wypłacić pieniędzy.

Za posługiwanie się sfałszowanymi kartami płatniczymi zatrzymanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Para trafiła na 3 miesiące do aresztu.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja