Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Instruktor nauki jazdy szkolił nie mając uprawnień

Data publikacji 23.09.2008

Instruktora nauki jazdy z orzeczonym przez sąd zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów zatrzymali policjanci z piotrkowskiej drogówki. 37-letni instruktor zignorował sądowy zakaz orzeczony mu za jazdę po pijanemu i przez 1,5 roku szkolił przyszłych kierowców. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczonego zakazu sadowego za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Piotrkowscy policjanci z sekcji ruchu drogowego wczoraj około 10:00 na ulicy Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd nauki jazdy na bełchatowskich numerach rejestracyjnych. Ciężarowym manem z przyczepą kierował 32-letni kursant pod nadzorem instruktora jazdy. Stróże prawa sprawdzili dane obu mężczyzn w systemie informatycznym. Jak się okazało 37- letni instruktor decyzją bełchatowskiego sądu miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów na okres ponad trzech lat. Zakaz obowiązywał od lutego 2007 roku do maja 2010 roku za jego wcześniejsze kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Mimo to mieszkaniec Bełchatowa przez 1,5 roku jeździł za "kółkiem" oraz uczył kursantów.

Mężczyzna został dowieziony do piotrkowskiej komendy, natomiast dalszą naukę w jego zastępstwie poprowadził inny instruktor. Po wykonaniu niezbędnych czynności 37- latek został zwolniony do domu. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczonego zakazu sadowego za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja