Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zginęli w strugach jesiennego deszczu

Data publikacji 23.09.2008

Padający deszcz, zmierzch i śliska nawierzchnia w połączeniu z nadmierną prędkością i brakiem należytej ostrożności podczas jazdy są zwiastunem tragedii na drodze. Wczoraj niesprzyjająca aura i nieuwaga kierowców zabiły kolejne osoby.

Początek tygodnia na Podlasiu upłynął pod znakiem tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Wczoraj niesprzyjająca aura i nieuwaga kierowców zabiły kolejne osoby. Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 15 na drodze nr 8 w miejscowości Gatne II. 22-letni Litwin jadący bmw na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewą część jezdni. Nadjeżdżający z przeciwka ciężarowym volvo 56-letni obywatel tego samego kraju nie mogąc uniknąć uderzenia, staranował osobówkę.  Kierowca bmw i 23-letni pasażer nie mieli żadnych szans w zderzeniu z tirem. Zginęli na miejscu. Zaledwie 4 godziny później w Łapach na ulicy Płonkowskiej opel astra potrącił stojącego na jezdni 45-letniego mężczyznę. Uderzenie dla pieszego okazało się śmiertelne. W tym samym czasie również w Łapach na ulicy Granicznej 59-letni kierowca opla corsy na prostej drodze potrącił idącego prawym pasem 54-letniego mężczyznę. Ranny z licznym urazami trafił do szpitala.

Razem z nastaniem jesieni musimy wzmóc swoją czujność i uwagę. Padający deszcz, wcześniej zapadający zmierzch i śliska nawierzchnia w połączeniu z nadmierną prędkością i brakiem należytej ostrożności to przyczyny tragedii na drodze. Zwróćmy również uwagę na liście, które spadają z drzew wprost na jezdnię zwiększając jej śliskość. Szczególnie powinniśmy się skupić na pieszych, których ciemny ubiór powoduje, że są prawie niewidoczni. Przestrzegając tych kilku zasad bezpiecznie dojedziemy do celu.

Powrót na górę strony
Polska Policja