Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany zostawił 2-letnie dziecko w parku

Data publikacji 23.09.2008

Policjanci zatrzymali 30-letniego pijanego mężczyznę, który nie potrafił powiedzieć, gdzie pozostawił dziecko, którym miał się opiekować. Wózek z 2-letnią dziewczynką odnaleziono po północy w okolicach Cytadeli. Lekko wychłodzone i głodne dziecko natychmiast przekazano matce. Mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Około 23:30 oficer dyżurny jednego z poznańskich komisariatów poinformowany został przez wstrząśniętą matkę o zaginięciu jej 2-letniej córeczki. Kobieta twierdziła, że jej znajomy, który miał się dzieckiem opiekować upił się i nie wie, gdzie pozostawił dziecko.


Rozpoczęły się natychmiastowe poszukiwania w całym mieście. Policjanci zwrócili się o pomoc do wszystkich, którzy mogli pomóc w sprawie. Kierowcy i motorniczowie poznańskiej komunikacji miejskiej wypatrywali wózka z dzieckiem w pobliżu swoich tras, strażnicy miejscy zaczęli go poszukiwać w rejonach swoich służb. Do poszukiwań wykorzystano także wszystkie policyjne załogi. Na poznańską Cytadelę, gdzie mógł przebywać wcześniej 30 – latek, skierowano dodatkowo kilkudziesięciu policjantów oddziału prewencji Policji, którzy przeczesywali każdy kawałek olbrzymiego parku.

Dziecko znalezione zostało po północy, przez funkcjonariusza poznańskiej Straży Miejskiej. Było ono w wózku na jednej z ulic w okolicach Cytadeli. Lekko wychłodzona 2-letnia dziewczynka, która przebadana została przez lekarzy, natychmiast trafiła w ręce matki. Pijanego mężczyznę zatrzymano w policyjnej izbie zatrzymań.

 

 


 

Powrót na górę strony
Polska Policja