Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani w Bielawie

Data publikacji 23.09.2008

Policjanci zatrzymali 7 pseudokibiców podejrzanych o udział w bójce po niedzielnym meczu piłki nożnej w Nowej Rudzie. Podejrzanym grozi odpowiedzialność karna do 3 lat pozbawienia wolności.

21 września około 18:00 oficer dyżurny komendy powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, o tym że grupa młodych mężczyzn bije się między sobą w rejonie ulicy 3 Maja w Bielawie. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Okazało się, że po zakończonym meczu piłki nożnej, który odbył się w Nowej Rudzie, pseudokibice przeciwnych drużyn przyjechali do Bielawy, gdzie doszło konfrontacji . Dzięki natychmiastowej reakcji Policji nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. W związku z tą sytuacją, policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn, w wieku od 18-29 lat. Jeden z zatrzymanych był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,8 promila. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych. Za udział w bójce podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja