Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani narkotykowi kurierzy

Data publikacji 23.09.2008

Dwóch mężczyzn i kobietę zatrzymali policjanci i celnicy podczas rutynowej kontroli drogowej. Specjalnie szkolony pies znalazł 3,5 kg amfetaminy w bagażniku auta. Narkotyki były ukryte pomiędzy proszkami do prania, płynami i innymi artykułami chemicznymi. Wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad 100 tys. zł., a zatrzymani mogą być kurierami przemycającymi narkotyki na wschód.

Policjanci z drogówki, którzy z celnikami prowadzili wspólną kontrolę zatrzymali audi A6 z białoruskimi tablicami rejestracyjnymi. W bagażniku samochodu, którym jechali znajdowała się dużych rozmiarów paczka. Specjalnie szkolony labrador z poznańskiej Izby Celnej, wśród proszków do prania, płynów i mydeł, zainteresował się szczególnie torbą foliową z dziwnym pakunkiem. Paczka w kształcie dużej kuli była szczelnie zabezpieczona taśmą klejącą. Po nacięciu taśmy technik znalazł wewnątrz biały proszek. Test chemiczny wskazywał, że jest to amfetamina. Po zważeniu okazało się, że paczka miała 3,5 kg. Cała trójka - kobieta i dwaj mężczyźni z białoruskimi paszportami, trafili do komisariatu Poznań Nowe Miasto.

Oficerowie kryminalni oceniają, że wartość zabezpieczonego narkotyku wynosi ponad 100 tys. zł. Ich zdaniem zatrzymani mężczyźni są kurierami przemycającymi narkotyki na wschód. Śledczy będą wyjaśniać, co robili podejrzani przez kilka dni w Polsce od chwili przekroczenia granicy. Ustalą także, jaką rolę w tej sprawie pełniła zatrzymana Białorusinka mieszkająca w Poznaniu.

Zatrzymanym za posiadanie narkotyków grozi kara do 5 lat więzienia.
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja