Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przerabiali olej opałowy na napędowy

Data publikacji 24.09.2008

Pięć osób podejrzewanych o przerabianie oleju opałowego na napędowy zostało wczoraj zatrzymanych we wspólnej akcji policjantów z Radomia i Bydgoszczy. Funkcjonariusze nad sprawą pracowali od kilku miesięcy. W efekcie zaskoczyli mężczyzn w momencie kiedy odbarwiali olej. Zabezpieczyli także 30 tys. litrów substancji i cysternę, która służyła do jej przewozu. Wartość zabezpieczonego oleju po przerobieniu go na napędowy sięgałaby 135 tys. zł. Mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Radomia nad sprawą pracowali od kilku miesięcy, zbierali informacje i rozpracowywali mechanizmy przestępczego procederu. Wczoraj około godziny 1:00 w nocy w okolicach miejscowości Waganiec policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Bydgoszczy i KWP w Radomiu zatrzymali na gorącym uczynku pięciu mieszkańców województwa mazowieckiego i łódzkiego.

Mężczyźni zostali zaskoczeni przez mundurowych podczas odbarwiania 30 tysięcy litrów oleju opałowego. Proces ten służył przerobieniu oleju opałowego na napędowy. W ręce policjantów wpadła również cysterna, którą przywieziono olej. Rynkowa wartość oleju po jego przerobieniu sięga kwoty 135 tysięcy złotych. Policjanci będą sprawdzać jak długo trwał ten przestępczy "biznes", czy zamieszane były w niego inne osoby i do kogo miał trafić przerobiony olej.

Zatrzymane osoby naruszyły przepisy ustawy o monitorowaniu jakości paliw. Grozi za to kara do 3 lat więzienia. Za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego, polegającego na uszczupleniu podatku akcyzowego na kwotę, nie mniejszą niż 30 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa, grozi kara do 2 lat więzienia.

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.6 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja