Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2,5 mln nielegalnych papierosów

Data publikacji 24.09.2008

Policjanci z CBŚ wspólnie z celnikami z Rzepina zatrzymali w okolicach przejścia granicznego w Świecku ciężarówkę wypełnioną papierosami bez polskich znaków akcyzy. Podczas sprawdzania samochodu funkcjonariusze ujawnili wewnątrz metalowych filtrów przemysłowych nielegalny ładunek – prawie 2,5 mln papierosów. Wartość przejętej kontrabandy to ponad 830 tys. zł., natomiast udaremnienie przemytu zapobiegło stratom skarbowym w wysokości około 1 mln zł.

W wyniku wspólnej akcji policjantów CBŚ i funkcjonariuszy z Izby Celnej w Rzepinie zatrzymano w Świecku dwóch mieszkańców Sosnowca w wieku 44 i 53 lat oraz samochód ciężarowy volvo. Ciężarówka, według specyfikacji, miała przewozić metalowe filtry przemysłowe. Wewnątrz stalowych walców policjanci ujawnili kartony z nielegalnymi papierosami.

Łącznie celnicy i policjanci zabezpieczyli 22.760 paczek papierosów jednej z marek i prawie 100.000 paczek papierosów innej marki. Kontrabanda miała najprawdopodobniej trafić na Wyspy Brytyjskie, gdyż marki przejętych papierosów są znane właśnie na tym rynku.

Jak wyliczyli celnicy, udaremnienie przemytu zapobiegło stratom skarbowym w wysokości około 1 mln zł. Sprawa przemytu prowadzona jest przez rzepińskich celników pod nadzorem prokuratury w Słubicach.

Powrót na górę strony
Polska Policja