Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów

Data publikacji 24.09.2008

Wczoraj komenda wojewódzka Policji w Szczecinie zorganizowała konferencję, adresowaną do kadry kierowniczej największych firm, zajmujących się przewozem osób z terenu całego województwa zachodniopomorskiego. Jej celem było przede wszystkim poszerzenie wiedzy i wspólne wypracowanie rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo pasażerów. Konferencja była elementem partnerskiego programu "Wspólnie przeciw uzależnieniom i przemocy - edycja III", realizowanego przez komendę wojewódzką Policji w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Specjaliści z poszczególnych dziedzin przedstawili zagadnienia dotyczące konsekwencji oddziaływania alkoholu na organizm kierowcy i sprawność psychicznej kierującego pojazdem, jako gwarancję bezpieczeństwa pasażerów.

Uczestnicy mieli okazję także zapoznać się ze stanem bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa zachodniopomorskiego, najczęściej występującymi nieprawidłowościami w zarobkowym transporcie osób oraz działaniami profilaktycznymi policji zachodniopomorskiej. Podczas przerwy policjanci prezentowali urządzenia służące do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu oraz środków działających podobnie.

Wszyscy przedstawiciele firm transportowych otrzymali materiały, które będą im służyć jako pomoc przy szkoleniu pracowników. Płyty DVD "Profilaktyka wypadków drogowych", liczniki trzeźwości dla kierowców, plakaty i naklejki z hasłem propagującym wspólną troskę o bezpieczeństwo podróży oraz zapachy samochodowe przypominające o odpowiedzialności za bezpieczeństwo przewożonych osób. Wszystkie materiały konferencyjne sfinansowane zostały ze środków wojewódzkiego programu przeciwdziałania uzależnieniom na lata 2006 – 2015, ujętych w budżecie województwa zachodniopomorskiego w 2008 roku.

Kontynuacją spotkania będą szkolenia pracowników firm transportowych oraz kampania społeczna w środkach komunikacji pasażerskiej. Bilety autobusowe, plakaty i naklejki przypomną pasażerom o tym, że w sytuacji zagrożenia zawsze mogą liczyć na pomoc kierowcy i przede wszystkim Policji.

 

Powrót na górę strony