Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione auto i motocykle

Data publikacji 24.09.2008

Policjanci ze Szczecina odzyskali luksusowe audi A6 skradzione w maju 2008 roku na terenie Niemiec. 26-latek podejrzany o kradzież pojazdu przebywa w areszcie śledczym. A kryminalni z Wrocławia zabezpieczyli również ukradzione na terenie Niemiec dwa motocykle.

Policjanci ze szczecińskiej "samochodówki” dostali informację, że na terenie jednego z komisów może znajdować się kradzione audi A6. Musieli to sprawdzić. Pojechali na miejsce i tam okazało się, że taki pojazd faktycznie tam był. Funkcjonariusze sprawdzi auto i znaleźli w nim oryginalne dokumenty. Jednak kiedy podnieśli maskę zauważyli, że numery silnika zostały przebite. Numery VIN silnika nie zgadzały się z tymi na dowodzie. Policjanci ustalili, że samochód na podstawie sfałszowanych dokumentów zarejestrował 26-letni Tomasz Z. Funkcjonariusze od razu wpadli na trop mężczyzny i zatrzymali go, kiedy ten najmniej się tego spodziewał. Po przesłuchaniu Tomasz Z. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentów za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Osoba podejrzewana o kradzież pojazdu przebywa w areszcie śledczym.

Kryminalni z Wrocławia natomiast otrzymali informację, że pewien mężczyzna przechowuje w pomieszczeniach gospodarczych dwa skradzione z Niemiec motocykle motocrossowe. Postanowili to sprawdzić. Na miejscu podejrzenie potwierdziło się. Podczas przeszukania znaleźli dwa pojazdy,  które jak się okazało, zostały skradzione we wrześniu na terenie Niemiec. Policjanci szybko odnaleźli sprawcę kradzieży. Okazał się nim 28-latek, który trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Motocykle zaś zostały zabezpieczone i powrócą do rąk właściciela.

Powrót na górę strony