Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Codziennie ratują ludzkie życie

Data publikacji 24.09.2008

Funkcjonariusze, którzy znaleźli się w odpowiednim czasie i miejscu uratowali ludzkie życie. Wrocławscy policjanci wyciągnęli mężczyznę tonącego w fosie miejskiej. Funkcjonariusze zdjęli swoje pasy służbowe i spinając je utworzyli kilkumetrową "linę" ratowniczą, po której zeszli do wody i wyciągnęli poszkodowanego. Natomiast spostrzegawczość i szybka reakcja policjantów z Olszyny Lubańskiej pozwoliła uratować życie mężczyzny, który usiłował popełnić samobójstwo.

Wczoraj około godziny 23.40 policjanci z wrocławskiego oddziału prewencji pełniący służbę w centrum miasta usłyszeli dramatyczne wołanie o pomoc. Głos mężczyzny dobiegał od strony fosy miejskiej. W blasku świateł latarni ulicznych odbijających się od powierzchni wody policjanci zauważyli mężczyznę, którzy z trudem utrzymywał się na wodzie. Brzeg fosy w tym miejscu był wysoki i stromy, co znacznie utrudniało akcję ratowniczą. W tym czasie na miejsce wypadku przyjechał drugi patrol. Policjanci zdjęli swoje pasy służbowe. Spinając je utworzyli kilkumetrową "linę" ratowniczą, po której zeszli do wody i wyciągnęli tonącego. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło poszkodowanemu niezbędnej pomocy. Jak się okazało, tuż przed wypadkiem mężczyzna podszedł do brzegu, gdzie stracił równowagę i wpadł do fosy.

Dzięki sprawnej akacji ratowniczej, mężczyzna cały i zdrowy wrócił do domu. To kolejny przypadek, w którym policjanci ratują ludzi.

Przedwczoraj natomiast funkcjonariusze z posterunku Policji w Olszynie Lubańskiej uratowali 44- latka, który usiłował popełnić samobójstwo, poprzez powieszenie się. Policjanci przybyli pod adres zdarzenia w zupełnie innej sprawie. Po otwarciu drzwi wejściowych przez jego konkubinę, funkcjonariusze zauważyli niedoszłego samobójcę w głębi mieszkania. Mężczyzna nie dawał oznak życia. Policjanci natychmiast zdjęli go i przystąpili do akcji reanimacyjnej, dzięki której zaczął oddychać. 44 - latka przewieziono do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji.

Dzięki szybkiej i skutecznej akcji reanimacyjnej, po raz kolejny uratowane zostało ludzkie życie.
 

Powrót na górę strony