Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych listami gończymi

Data publikacji 24.09.2008

Kryminalni z Otwocka zatrzymali poszukiwanego przez niemiecką policję Europejskim Nakazem Aresztowania za nielegalny obrót narkotykami na terenie Niemiec. 31-letni Robert W. wpadł kompletnie zaskoczony w jednym z mieszkań w gminie Celestynów. Natomiast policjanci z Kartuz zatrzymali 42-letniego mężczyznę, poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Zgodnie z wyrokiem sądu Jarosław K. miał odbyć karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

Kryminalni z Otwocka zajmujący się poszukiwaniami od jakiegoś już czasu pracowali nad potwierdzeniem informacji, z której wynikało, że na terenie gminy Celestynów może przebywać, poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym przez sąd w Niemczech, 31-letni Robert W. Mężczyzna od kwietnia poszukiwany był za handel narkotykami w Niemczech.

Kilka dni nieustającej pracy przyniosło oczekiwane rezultaty. Wczoraj popołudniu poszukiwany Robert W. został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie gminy. Zupełnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy pokornie oddał się w ich ręce.

Teraz trafi przed oblicze Prokuratora Okręgowego. Następnie rozpocznie się procedura przekazania 31-latka niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości.

***

Kryminalni z Kartuz jadąc trasą Kartuzy - Żukowo rozpoznali w kierowcy przejeżdżającego obok golfa poszukiwanego mężczyznę. Funkcjonariusze pojechali za nim. Samochód skręcił w boczną drogę i zatrzymał się. Kobieta, która wysiadła z auta gdy tylko zauważyła, że do samochodu zbliżają się funkcjonariusze szybko wsiadła z powrotem i auto ruszyło. Jeden z policjantów zdążył podbiec do samochodu, otworzyć drzwi od strony kierowcy i chwycić mężczyznę za ubranie. Ten jednak z całym impetem wcisnął pedał gazu i zaczął cofać. Otwarte drzwi auta uderzyły interweniującego policjanta. Kierowca odjechał w kierunku lasu.

Informację o całym zdarzeniu przekazano natychmiast wszystkim patrolom w terenie. Policjanci odnaleźli poszukiwany samochód w miejscowości Sitno. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wysiadł już wcześniej z auta, natomiast kobieta, aby zmylić pościg, jechała dalej. Szybko ustalono, w którym miejscu mężczyzna wbiegł do lasu. Kryminalni wspólnie z policjantami prewencji pieszo kontynuowali pościg za poszukiwanym. Po około godzinie mężczyznę zatrzymano.

Teraz zostanie mu postawiony zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony