Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany w Zielonej Górze

Data publikacji 25.09.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przy udziale policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zlikwidowali plantację marihuany prowadzoną w piwnicy jednego z budynków w centrum miasta. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 30 - 47 lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli 150 sztuk sadzonek, 3 kilogramy suszu, pół kilograma gotowej do wprowadzenia do obrotu marihuany oraz tabletki, prawdopodobnie ekstazy.

Pomieszczenie wyposażone było w lampy naświetlająco - nagrzewające, miało także wyodrębnione miejsce do suszenia ze specjalnie skonstruowanym systemem wentylacyjnym, gdzie przygotowywano produkt finalny. Gdy policjanci weszli do środka, czterech mężczyzn pracowało włąśnie przy produkcji narkotyku. Na widok stróżów prawa próbowali uciekać, zostali jednak zatrzymani.

Policjanci zabezpieczyli konopie w 3 fazach produkcyjnych: sadzonki o wysokości 1,5 metra w ilości ok. 150 sztuk, 3 kilogramy suszu ziela konopi, pół kilograma gotowej do wprowadzenia do obrotu marihuany oraz tabletki, prawdopodobnie ekstazy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie i gotówkę wartości ponad 30 tys. zł.

Wszyscy czterej mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Przedstawiono im zarzuty uprawy i produkcji substancji odurzających oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co kodeks karny przewiduje karę od co najmniej 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.

W tym roku to kolejna zorganizowana grupa przestępcza trudniąca się uprawą konopi zlikwidowana przez CBŚ. Poprzednia 9-osobowa grupa działała na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Szefem był obywatel Holandii. Policjanci zlikwidowali 7 plantacji, a zatrzymanym udowodnili wyprodukowanie ponad 50 kg narkotyków. Dzięki informacjom przekazanym w ramach współpracy międzynarodowej policjanci z Niemiec zlikwidowali na swoim terenie kolejną plantację marihuany. Wszyscy członkowie grupy zostali tymczasowo aresztowani.

Powrót na górę strony