Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy odkryte w mercedesie

Data publikacji 25.09.2008

Prawie 2 tysiące kartonów z papierosami zabezpieczyli policjanci z Wesołej w mercedesie vito. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Po drodze uszkodził jadącego vw transportera i passata, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Dalej uciekał pieszo w stronę lasu. Po pewnym czasie sam zgłosił się na komisariat w Rembertowie.

Policjanci z komisariatu w Wesołej zauważyli na ulicy Okuniewskiej mercedesa vito. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierowca jednak nie zjechał na pobocze, tylko z ogromną prędkością ruszył w stronę Rembertowa. Patrol natychmiast poinformował o ucieczce oficera dyżurnego, a informacja o pościgu za kierowcą mercedesa została przekazana drogą radiową do innych załóg w terenie. W trakcie ucieczki mężczyzna uszkodził dwa jadące pojazdy inne auta. W pewnym momencie na ul. Cyrulików stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Następnie wybiegł z samochodu i uciekł w stronę pobliskiego lasu.

Na miejsce ściągnięto przewodnika z psem. To on wypatrzył leżący na ziemi dowód osobisty i prawo jazdy, które uciekający kierowca zgubił. Mężczyzna musiał szybko zorientować się, że jego ucieczka nie ma sensu i, że policjanci i tak dotrą do niego, bo sam zgłosił się do komisariatu Policji w Rembertowie.

Podczas przeszukania porzuconego mercedesa vito funkcjonariusze odkryli 19400 paczek papierosów. Część z nich miała ukraińskie znaki akcyzy, a część nie miała żadnej. Papierosy zabezpieczono, a pojazd trafił na policyjny parking. 33-letni Sebastian Ch. zostanie dziś przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy zarzuty z ustawy karno-skarbowej.

Powrót na górę strony