Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kolejni sprawcy kradzieży kontenerów

Data publikacji 25.09.2008

W ciągu kilku dni policjanci zatrzymali 12 osób zamieszanych w kradzieże metalowych kontenerów. Byli to pracownicy firmy produkującej profile okienne w Rzgowie i kierowcy firm spedycyjnych. Przez ostatni tydzień kryminalni z tuszyńskiego komisariatu intensywnie pracowali przy tej sprawie i zabezpieczyli ponad półtora tysiąca sztuk metalowych kontenerów o wartości 1,38 mln złotych.

Przypominamy, że 15 września policjanci zatrzymali pięciu pracowników tego przedsiębiorstwa w wieku od 28 do 50 lat - wózkowych i brygadzistów. Mężczyźni zostali ujęci w mieszkaniach i na terenie firmy. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy cała piątka współpracowała z kilkoma kierowcami innych przedsiębiorstw spedycyjnych i w sumie ukradła 1,6 tys. metalowych kontenerów. Proceder ten trwał od jesieni 2006 roku. Jak ustalili policjanci, schemat działania sprawców polegał na tym, że kierowcy firm spedycyjnych po dostarczeniu profili okiennych do odbiorców na terenie kraju, zabierali od nich puste kontenery, które w takich samych ilościach powinni wrócić do firmy. Niestety do właściciela systematycznie dowozili o kilka kontenerów mniej zbywając je w drodze powrotnej, a pracownicy firmy w dokumentacji zwrotnej fałszowali liczby. W zamian za to otrzymywali od kierowcy około 30 złotych za każdy brakujący kontener, którego rzeczywista wartość wynosi ponad 825 złotych.

Następnie funkcjonariusze zatrzymali dwóch kolejnych podejrzanych. Byli to kierowcy firm spedycyjnych, którzy uczestniczyli w tym przestępczym procederze. 24-latek zatrudniony jako kierowca w Łęczycy wpadł na terenie firmy w Rzgowie skąd pobierał profile okienne wraz z kontenerami. Natomiast 40-latek z Piotrkowa Trybunalskiego został ujęty w miejscu zamieszkania. To właśnie na terenie jego posesji policjanci zabezpieczyli kilka utraconych kontenerów.

Wobec 8 podejrzanych zostały zastosowane dozory policyjne i poręczenia majątkowe od 3 do 15 tysięcy złotych. Kolejnych trzech podejrzanych w tym pracownik firmy i dwóch kierowców zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące, a wobec kolejnego kierowcy prokurator zastosował poręczenie majątkowe. Kryminalni zapowiadają dalsze zatrzymania i rozwój sprawy.

Powrót na górę strony