Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano 4 dziuple samochodowe

Data publikacji 25.09.2008

Kryminalni z Gdyni zlikwidowali wczoraj 4 dziuple samochodowe i zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Odzyskano 3 samochody skradzione w ostatnich dniach września w Gdyni i Pucku. Zatrzymano także cztery inne osoby, które brały udział w przestępstwie. Znaleziono przy nich przedmioty służące do kradzieży aut m.in. łamaki, kable rozruchowe, radiostacje ręczne, łomy i nożyce do cięcia metalu.

Tuż przed godz. 11:00 do passata podszedł mężczyzna. Wsiadł do auta i ruszył. Skradziony pojazd eskortował jeszcze inny samochód - osobowe renault. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali obu kierowców. W skradzionym passacie funkcjonariusze znaleźli łamaki, kable rozruchowe, łomy i nożyce służące do kradzieży aut.

W miejscu zatrzymania 39-latka policjanci zabezpieczyli między innymi fotelik dziecięcy pochodzący z odzyskanego przy zatrzymaniu vw passata, pięć kart bankomatowych i odtwarzacze samochodowe. Ponadto na jednym z parkingów na Oksywiu funkcjonariusze znaleźli golfa, którego skradziono poprzedniej nocy.

Kryminalni odnaleźli też cztery dziuple samochodowe, w których demontowano skradzione auta. W pomieszczeniach gospodarczych w Mrzezinie gdyńscy policjanci odnaleźli passata, który został skradziony 21 września br. w Pucku, a także tablice rejestracyjne i łamaki. W tej samej miejscowości, w innym pomieszczeniu gospodarczym, policjanci znaleźli już zdemontowanego passata, który został skradziony w połowie września we Władysławowie. W warsztacie samochodowym w miejscowości Celbowo zabezpieczono silnik samochodowy, skrzynię biegów i inne części pochodzące z różnych samochodów.

Policjanci zatrzymali kolejne cztery osoby współpracujące z zatrzymanymi mężczyznami. Wszyscy trafili do aresztu. Teraz odpowiedzą za kradzież i paserstwo, za co grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony