Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami

Data publikacji 25.09.2008

Policjanci z Wieliczki zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który na swojej posesji zabijał psy. Zatrzymany przyznał, że od lat trudni się tym procederem, a zabite zwierzęta przetapia na smalec, który sprzedaje okolicznym mieszkańcom. Z kolei w ręce funkcjonariuszy z Młynar wpadło trzech nieletnich, którzy znęcali się nad kotem. Chłopcy mieli go kopać, rzucać nim o ścianę, a następnie oblać benzyną i podpalić. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 2 lat więzienia.

Policjanci z Wieliczki od dłuższego czasu podejrzewali, że starszy człowiek może zajmować się zabijaniem psów i przetapianiem ich na smalec. Dlatego też wczoraj ok. godziny 13:00 funkcjonariusze wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami postanowili to sprawdzić i weszli na teren posesji tego mężczyzny.

W czasie przeszukania znaleźli słoiki z przypuszczalnie przetopionym psim smalcem, ale także psie obroże, kagańce, smycze oraz jeszcze żywego psa, który znajdował się w worku. Zatrzymany przyznał się, że od ok. 50 lat trudni się zabijaniem psów i przetapia je na smalec, który sprzedaje okolicznym mieszkańcom. Również znaleziony na posesji pies miał być tego dnia zabity i przetopiony.

W najbliższych dniach odbędzie się przeszukanie posesji zatrzymanego, gdyż twierdzi on, że tam ukryte są szczątki zabitych zwierząt. Policjanci zatrzymali 70-latka. Zostaną mu postawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Dziś zostanie podjęta decyzja czy będzie zastosowany wobec niego areszt.

Podobna sytuacja znęcania się nad zwierzętami miała miejsce w miejscowości Młynary. Tam policjanci zatrzymali trzech gimnazjalistów w wieku od 14 do 15 lat, którzy zakatowali kota.

O całym zdarzeniu dowiedziała się dyrekcja placówki od jednego z uczniów, który widział drastyczne nagranie. Wtedy tez powiadomiono Policję. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do zdarzenia doszło na początku września. Chłopcy mieli kopać kota, rzucać nim o ścianę budynku, a następnie oblać go benzyną i podpalić. Moment zgonu czworonoga zarejestrowali kamerą telefonu komórkowego. Zatrzymani chłopcy nie potrafili wytłumaczyć policjantom swojego zachowania.

15-latkowie byli wcześniej notowani za kradzież i włamanie. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich w Braniewie.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 2 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony