Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci pod opieką pijanych rodziców

Data publikacji 25.09.2008

O tym, że coś niepokojącego dzieje się z płaczącym niemowlakiem, pogotowie ratunkowe w Lipnie, zawiadomił sąsiad rodziców będący w ich domu. Policjanci, którzy przybyli pod wskazany adres zastali pijanych rodziców i niemowlę. Oboje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Ojciec 3 letniej dziewczynki powiadomił świdnicką Policję o tym, że jego żona jest pijana i opiekuje się dzieckiem. 33-letnia Anna C. miała 2,25 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci pojechali na miejsce natychmiast po otrzymaniu informacji od lekarza pogotowia. W domu zastali pijanych rodziców, śpiącą w wózku ich 2,5-miesięczną córeczkę i mężczyznę, który zadzwonił na pogotowie. Alkometr w organizmie 34-letniej matki dziewczynki wskazał ponad 2 promile alkoholu, a u jej 56-letniego ojca niewiele mniej, bo prawie 2 promile. Oboje nieodpowiedzialni rodzice zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, do dyspozycji prokuratora. Ich córka decyzją sędziego rodzinnego i lekarza została umieszczona w szpitalu.

Zgodnie z art. 160 § 2 kodeksu karnego obojgu rodzicom za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, nad którym sprawowali opiekę, może grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zadzwonił mężczyzna zamieszkały w Biskupicach, który poinformował, że trzy godziny wcześniej po kłótni żona wyszła z domu zabierając 3 letnią córeczkę. 33-letnia matka była pod wpływem alkoholu i poszła najprawdopodobniej spożywać dalej alkohol. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości rodziców. Ojciec był trzeźwy natomiast matka, która chwilę wcześniej wróciła do domu miała 2,25 promila alkoholu w organizmie.

Wezwany na miejsce lekarz nie stwierdził żadnych obrażeń ciała u  dziewczynki, którą przekazano pod opiekę ojcu. Natomiast matka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje najprawdopodobniej zostanie przedstawiony jej zarzut narażenia małoletniej na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony