Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany "miłośnik" materiałów wybuchowych

Data publikacji 25.09.2008

W ręce policji trafił 35-letni Krzysztof P. W trakcie zatrzymania miał przy sobie petardę własnej produkcji. W piwnicy jego domu ostródzcy stróże prawa wspólnie ze specjalistami z zakresu pirotechniki KWP w Olsztynie znaleźli dużą ilość substancji chemicznych służących do wytwarzania materiałów wybuchowych. 35-latek odpowie za nielegalne posiadanie materiałów mogących zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w kompleksie leśnym niedaleko Ostródy dzielnicowy zauważył mężczyznę trzymającego w ręku przedmiot przypominający petardę. Funkcjonariusz polecił, aby ten odrzucił przedmiot, a po chwili zatrzymał 35-latka. Podczas przesłuchania Krzysztof P. wyjaśnił, że bardzo interesuje się pirotechniką. Przyznał także, że petardy sam konstruował i miały one służyć dzieciom, jako świąteczne fajerwerki. Z jego wyjaśnień wynika, że w potrzebne materiały i elementy zaopatrywał się na aukcji internetowej. W piwnicy jego domu ostródzcy policjanci wspólnie ze specjalistami z zakresu pirotechniki Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie znaleźli dużą ilość substancji chemicznych służących do wytwarzania materiałów wybuchowych.

Zatrzymany usłyszy zarzut nielegalnego wyrobu materiałów wybuchowych. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony