Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził kredyt na cudze dane

Data publikacji 25.09.2008

Policjanci z Sekcji do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który wyłudził kredyt posługując się danymi starszej kobiety. Patryk L. ma 28 lat, jest mieszkańcem Koszalina. Nie miał wcześniej zatargów z prawem. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Patryk L. jest właścicielem agencji kredytowej, która pośredniczy w udzielaniu pożyczek przez różne banki. W lipcu przyszła do niego starsza kobieta, która chciała zaciągnąć kredyt na kwotę 20 tysięcy złotych. Po weryfikacji dokumentów Patryk L. powiedział klientce, że bank odmówił udzielenia jej pożyczki. Niedawno jednak kobieta otrzymała wezwanie do spłaty zadłużenia kredytowego. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i ustalili, na czyje konto wpłynęły pieniądze z banku. Okazało się, że Patryk L., wykorzystując dokumenty przedstawione przez starszą panią, zaciągnął na jej nazwisko kredyt i jako rachunek odbiorcy wskazał numer swojego konta. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci odzyskali część wyłudzonych pieniędzy.

Patryk L. ma 28 lat, jest mieszkańcem Koszalina. Nie miał wcześniej zatargów z prawem. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policja wnioskowała o zastosowanie wobec niego dozoru policyjnego.

Powrót na górę strony