Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani w sprawie korupcji w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego

Data publikacji 25.09.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejne osoby w sprawie korupcji w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Ostatni z zatrzymanych to właściciel szkoły nauki jazdy i instruktor. Do tej pory w sprawie policjanci zatrzymali 178 osób podejrzanych.

Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w związku z kontynuacją sprawy korupcji w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w ciągu ostatnich kilku tygodni zatrzymali 7 osób, podejrzanych o przestępstwa związane z przekupstwem. Wśród podejrzanych znajdują się właściciele szkół nauki jazdy, instruktorzy, a także sami kursanci.

24 września 2008 roku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 54 i 56 lat - właściciela szkoły nauki jazdy oraz instruktora, którzy podejrzani są o pośredniczenie w załatwianiu pozytywnych wyników egzaminów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Wielkopolsce i Śląsku w okresie od 1999 do 2005 roku. Proceder związany z działalnością tych konkretnych osób wyglądał ten sposób, iż zainteresowani uzyskaniem prawa jazdy „poza konkursem” nie musieli się stawiać w danym ośrodku, a wszelkie formalności były załatwiane za nich przez pośredników.

25 września 2008 roku podejrzanych doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstwa. Do tej pory w sprawie policjanci zatrzymali 178 osób podejrzanych.

Powrót na górę strony