Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli na "śpiocha"

Data publikacji 25.09.2008

Policjanci z Radomia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nocami kradli samochody, a w dzień je cięli na części i sprzedawali przez internet. Funkcjonariusze dokonując przeszukania zabezpieczyli także 1400 gramów amfetaminy. Najbliższy czas obaj mężczyźni spędzą w areszcie, ponieważ decyzją sądu zostali aresztowani.

Okradali te domy, których właściciele mieli samochody marki VW. Wchodzili do mieszkań nocą, rozwiercając w odpowiednim miejscu plastikowe framugi okien i korzystając z tego, że nie ma zabezpieczeń klamek. Gdy domownicy spali na górze oni okradali dół, szukając przede wszystkim kluczyków do samochodu. W ten sposób okradli 8 domów, kradnąc 9 volkswagenów. Próbowali jeszcze okraść dwa kolejne domy.

Ich celem stały się domy na terenie województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Mężczyźni (26 i 32 lata) są mieszkańcami powiatu radomskiego.

Policjanci z wydziału kryminalnego KWP zs. w Radomiu wkroczyli wczesnym rankiem na posesję w gm. Kowala, gdzie ujawnili dwa volkswageny - passat i tiguan. Jeden z samochodów był częściowo rozebrany na części i pocięty. Drugie auto policjanci znaleźli ukryte w lesie. Odnaleziono również duże ilości części samochodowych, które sprawcy sprzedawali za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego.

W działaniach brali udział również policjanci z wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości Narkotykowej CBŚ KGP w Warszawie, ponieważ sprawcy posiadali również narkotyki. W wynajmowanym w Radomiu garażu policjanci ujawnili – oprócz części samochodowych – również 1400 gramów amfetaminy.

Decyzją sądu obaj sprawcy zostali aresztowani.

 

Powrót na górę strony