Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cudzoziemcy okradli cudzoziemca i wpadli

Data publikacji 25.09.2008

Stołeczni policjanci zatrzymali na gorącym uczynku podczas kradzieży kieszonkowej dwóch obywateli Algierii. Wczoraj wieczorem obaj zostali przyłapani, gdy z kieszeni kurtki klienta kawiarni w centrum miasta wyjęli 350 złotych. Po sprawdzeniu okazało się, że 49 i 32-latek są poszukiwani przez jednostki Policji w kraju.

Około 19.30 policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP złapali na gorącym uczynku dwóch obywateli Armenii. Mężczyźni chwilę wcześniej w kawiarni przy ul. Miodowej wyjęli 350 złotych z kieszeni kurtki Estończyka. Działali bardzo szybko, jednak natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy udaremniła ich niecny czyn.

Policjanci zatrzymali mężczyzn i przewieźli ich do komendy rejonowej Policji na Śródmieściu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że obaj kieszonkowcy są poszukiwani przez kryminalnych z komendy powiatowej Policji w Świebodzinie. Dzisiaj zostanie też zabezpieczone nagranie z kamery monitoringu w kawiarni. Mężczyźni najprawdopodobniej usłyszą zarzut kradzieży, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony