Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni sprawcy przestepstw

Data publikacji 25.09.2008

Kradzież z włamaniem, kradzież rozbójnicza, rozbój, wymuszenie oraz udział w bójce lub pobiciu – to najczęściej popełniane przez nieletnich czyny zabronione. Wczoraj jeleniogórscy policjanci zatrzymali nieletniego, który ma na swoim „koncie” właśnie szereg takich czynów karalnych - kradzieży i kradzieży z włamaniem. Natomiast lubartowscy policjanci ustalili nieletnich sprawców podrobienia i usiłowania wprowadzenia do obiegu fałszywych pieniędzy.

Wczoraj policjanci z sekcji nieletnich i patologii komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 15-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o szereg czynów karalnych, między innymi, kradzieży metalowych elementów. Jak ustalili policjanci, chłopak w marcu i kwietniu 2008 roku dwukrotnie okradł jedną z jeleniogórskich firm. Jego łupem padły rynny dachowe oraz przewody elektryczne. Łączna wartość skradzionych elementów wyniosła około 600 złotych. Nieletni skradzione rzeczy sprzedał w jednym z jeleniogórskich skupów złomu. Za tak „zarobione” pieniądze kupił papierosy, słodycze a pozostałą cześć odłożył na zakup skutera. 15-latek ma na swoim „koncie” również kradzieże z włamaniem do komórek, skąd zabierał również przedmioty metalowe. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.


Na terenie Ostrowa Lubelskiego został zatrzymany 16 letni mieszkaniec gm. Cyców, który usiłował wprowadzić do obiegu fałszywy banknot o nominalne 50 zł. Chłopak próbował nim zapłacić za 2 zeszyty. Policjanci ustalili, że nieletni otrzymał podrobiony banknot od 16 letniego mieszkańca Cycowa.

W efekcie podjętych czynności operacyjnych policjanci ujawnili, że 16 latek z Cycowa podrobił banknot na swoim domowym komputerze, wydrukował i dał go koledze celem wprowadzenia do obiegu. Pomysł podrabiania pieniędzy zrodził się podczas wakacyjnych rozmów z innym 16 letnim mieszkańcem Cycowa, który udzielił instrukcji co do sposobu podrabiania banknotów. Podczas czynności policjanci zabezpieczyli dwa komputery zawierające pliki elektroniczne z podrobionymi środkami płatniczymi oraz wydrukowane już banknoty. Mundurowi sprawdzają, czy nieletni nie wprowadzili do obiegu innych podrobionych banknotów.
 

Powrót na górę strony