Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w ścianach i w pudełku po margarynie

Data publikacji 25.09.2008

Różnego rodzaju miejsca lub przedmioty służą niektórym po to by, ukryć narkotyki. Policjanci z Iławy zatrzymali 19-latka, który w szczelinach ścian ukrywał tabletki ekstazy, marihuanę oraz amfetaminę. Z kolei we Włocławku zostali zatrzymali dwaj mężczyźni, po tym jak przechowywali narkotyki w pudełku po margarynie.

Iławscy policjanci zostali powiadomieni przez funkcjonariusza straży miejskiej o tym, że w szczelinach stropu sufitowego oraz ścian piwnicy jednego z budynków wielorodzinnych znalazł środki odurzające.

Policjanci pojechali na miejsce, by to sprawdzić. Szybko ustalili i zatrzymali właściciela narkotyków. Okazał się nim 19–letni Jacek P. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 11 tabletek ekstazy, 21 woreczków marihuany oraz jeden woreczek z amfetaminą.

Młody mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Podobny przypadek miał miejsce we Włocławku, gdzie funkcjonariusze zatrzymali wczoraj 20 i 39-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Mundurowi podczas przeszukania mieszkania, które mężczyźni zamieszkują, znaleźli 175g marihuany. Narkotyki schowane były w pudełku po margarynie. Obaj trafili do aresztu.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych w znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za wprowadzanie znacznej ilości narkotyków do obrotu kara grzywny i pozbawienie wolności do 10 lat.
 

Powrót na górę strony