Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do kaplicy

Data publikacji 25.09.2008

Policjanci z Karlina zatrzymali 2 mężczyzn, którzy włamali się do tabernakulum znajdującego się w kaplicy. 33-letni Jacek P. oraz 27-letni Robert C. ukradli pozłacany kielich. Nie przeszli także obojętnie obok butelki mszalnego wina. Za włamanie grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy wykorzystali fakt, że w ciągu dnia kaplica jest otwarta. Weszli do środka świątyni. Po przeszukaniu  znajdującej się w kaplicy szafki znaleźli klucz do tabernakulum. Przy jego użyciu ukradli pozłacany kielich. Z szafki zabrali także butelkę mszalnego wina.

O kradzieży policję powiadomił proboszcz parafii. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Przesłuchano także osoby, które zauważyły we wsi dwóch nieznajomych mężczyzn. Dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom policjanci wytypowali jednego ze sprawców włamania.Gdy weszli do mieszkania podejrzewanego Roberta C., bez problemu odnaleźli skradziony kielich. W drugim pokoju policjanci zastali śpiącego mężczyznę. Okazał się nim 33 - letni Jacek P. W wyniku przeszukania jego odzieży i podręcznych przedmiotów odnaleziono klucz od tabernakulum.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj byli pijani. Robert C. miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast u Jacka P. alkotest wskazał ponad 2,2 promila. Obu zostaną przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony