Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkaniem w "Motylku" świeccy policjanci zainicjowali działania "Bezpieczna Szkoła"

Data publikacji 25.09.2008

Jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, gdzie wolno, a gdzie nie wolno się bawić, jak należy postępować z obcymi i jak uchronić się przed atakiem psa? Na te oraz inne pytania odpowiadali policjanci podczas spotkania z dzieciakami z przedszkola "Motylek" w Świeciu. Dzieci otrzymały również tematyczne kolorowanki, dzięki którym utrwalą sobie nowe wiadomości. Przedszkolaki chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyły w dzisiejszym spotkaniu, stąd pomysł na kolejne. Policjanci już zaplanowali kolejne wizyty w innych przedszkolach.

Jednym z najważniejszych celów KPP w Świeciu jest ochrona młodych osób przed wszelkimi negatywnymi czynnikami. Podejmowane są różnorodne działania prewencyjne, wychowawcze oraz restrykcyjne zmierzające do ograniczenia udziału dzieci i młodzieży w zdarzeniach, czynach karalnych oraz patologiach społecznych. Działania te są podejmowane w ramach programu prewencyjnego "BEZPIECZNA SZKOŁA".

Według mł. asp. Sylwia Gładyszew - specjalisty Sekcji Prewencji Komendy w Świeciu, dzieci i młodzież ze względu na specyficzny moment rozwojowy, z jednej strony mogą stanowić materiał na przestępców, z drugiej zaś, są środowiskiem niezmiernie wiktymogennym, bowiem młody człowiek jest ofiarą łatwą i z reguły niegroźną. Zaznaczyć również należy ogromną podatność dorastającego pokolenia na wszelkiego rodzaju patologie społeczne, które coraz częściej stają się jego udziałem.

Elementem wspomnianego programu jest popularna akcja "Bezpieczna droga do szkoły", której celem jest m.in. zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Cel ten, policjanci chcą osiągnąć spotykając się nie tylko z uczniami, ale także z przedszkolakami.

Policjanci z sekcji prewencji świeckiej komendy odwiedzili dzieci z przedszkola "Motylek" w Świeciu. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, gdzie wolno, a gdzie nie wolno się bawić, jak należy postępować z obcymi i jak uchronić się przed atakiem psa. Dzieci otrzymały również tematyczne kolorowanki, dzięki którym utrwalą sobie nowe wiadomości. Przedszkolaki chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyły w dzisiejszym spotkaniu, stąd pomysł na kolejne. Policjanci już zaplanowali kolejne wizyty w innych przedszkolach.

Powrót na górę strony