Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpoczynają misję obserwacyjną w Gruzji

Data publikacji 26.09.2008

Dzisiaj wczesnym ranem z lotniska Okęcie wyleciał 10 osobowy polski kontyngent policyjny w rejon Misji Obserwacyjnej Unii Europejskiej w Gruzji. Z funkcjonariuszami, którzy rozpoczynają misję pożegnał się gen. insp. Andrzej Matejuk komendant główny Policji. Polscy policjanci będą m.in. monitorowali proces wypełniania międzynarodowych porozumień pokojowych w Gruzj.

Nasi policjanci wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej stanowią 26. osobowy Polski Zespół Obserwacyjny, do którego zadań należy w szczególności monitorowanie, analizowanie i raportowanie procesu wypełniania międzynarodowych porozumień pokojowych w Gruzji.

W misji udział bierze około 300 funkcjonariuszy z różnych krajów UE. Polscy policjanci będą stacjonowali w Gori. Nie są uzbrojeni, ale są wyposażeni w sprzęt ochronny i łącznościowy m.in. w samochody opancerzone "Dzik". Obserwatorzy rozpoczną swoją pracę  od 1 października 2008r.

W pożegnaniu z ramienia Policji uczestniczył komendant główny Policji oraz mł. insp. Marek Purzycki, dyrektor Gabinetu KGP, podinsp. Rafał Łysakowski, dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji i przedstawiciele Wydziału ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych BMWP.
 

Film Policjanci rozpoczynają misję obserwacyjną w Gruzji


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci rozpoczynają misję obserwacyjną w Gruzji (format flv - rozmiar 7.98 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony