Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowanie poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 26.09.2008

Lubuscy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym. 21-letni mężczyzna podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i usiłowanie napadu rabunkowego na kantor. Jest to kolejna osoba zatrzymana do sprawy z maja tego roku. Wtedy w ręce Policji trafiło sześciu innych członków grupy. Wśród nich był szef gangu, 26-letni Mariusz C. Przestępcom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. zatrzymali poszukiwanego listem gończym 21-letniego Dawida M., mieszkańca powiatu słubickiego. Mężczyzna  wspólnie z pozostałymi członkami zorganizowanej grupy przestępczej, zatrzymanymi przez gorzowskich policjantów w maju br., usiłował dokonać napadu na  kantor wymiany walut w Ośnie Lubuskim. Policjanci zatrzymali go wczoraj w Rzepinie. 21-latek wiedział, że jest poszukiwany i ukrywał się przed policją także na terenie Niemiec. Zatrzymanie było dla niego zaskoczeniem.

Grupa przestępcza działała od początku br. na terenie województwa lubuskiego. Dokonywała napadów na kantory i stacje paliw. Trzon grupy stanowili głównie mieszkańcy powiatów sulęcińskiego i słubickiego. Wśród zatrzymanych w maju br. był szef grupy, 26-letni Mariusz C. Oprócz aresztowanych, w grupie były osoby zajmujące się paserstwem. Grupa dokonała również kilku rozbojów nie zgłoszonych Policji z uwagi na zastraszanie pokrzywdzonych.

Łupem sprawców padło wtedy kilkadziesiąt tysięcy złotych. W mieszkaniach zatrzymanych osób policjanci znaleźli pieniądze, które prawdopodobnie pochodziły z przestępstwa. Wobec sześciu zatrzymanych wówczas osób Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

Dawid M. zostanie przesłuchany przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wlkp., która podejmie decyzję odnośnie złożenia do Sądu wniosku o jego tymczasowe aresztowanie.

Powrót na górę strony