Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali nielegalną plantację

Data publikacji 26.09.2008

Policjanci z Gliwic zlikwidowali wczoraj plantację konopi indyjskich. Nielegalną uprawę znaleziono na terenie ogródków działkowych w Pyskowicach. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, którym grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. 22-letni mężczyzna podejrzewany o uprawę i posiadanie znacznej ilości marihuany został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci z Gliwic działając w środowisku młodzieży, zdobyli informację o plantacji marihuany. Idąc tym tropem dotarli wczoraj na teren jednego z ogródków działkowych. Rosło tam 8 dużych krzaków konopi indyjskich, pomysłowo zamaskowanych przed oczami postronnych osób drzewami i krzewami owocowymi.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową ustalili osoby, mające związek z plantacją. Okazały się nimi: 24-letni syn właścicielki działki oraz dwie dziewczyny w wieku 17 i 13 lat (wszyscy z Pyskowic). Mężczyzna oraz starsza z dziewczyn trafili do policyjnego aresztu. Oboje mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Trzynastolatkę umieszczono w policyjnej izbie dziecka.

Dolnośląscy policjanci zatrzymali w dwóch sprawach osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Jednej z nich, za sprzedaż narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 18-latkę, podejrzaną o sprzedaż środków odurzających innym osobom. Jak się okazało, zatrzymana przechowywała narkotyki nie tylko u siebie w mieszkaniu, ale także u swojej rodziny pod innym adresem. Policjanci zabezpieczyli w wyniku przeszukania tych miejsc, blisko 100 porcji marihuany.

Tego samego dnia funkcjonariusze z sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 22-latka podejrzanego o uprawę i posiadanie znacznej ilości marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu ilość ziela konopi indyjskich pozwalającą na wytworzenie blisko 140 porcji marihuany. Wobec mężczyzny dozór policyjny.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca trudni się ich sprzedażą, kara może wzrosnąć nawet do lat 10.
 

  • fot. Śląska policja
  • fot. Śląska policja
  • fot. Śląska policja
  • fot. Dolnośląska policja
Powrót na górę strony