Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeciw wagarowiczom i narkotykom

Data publikacji 26.09.2008

16 wagarowiczów oraz 17-latka zatrzymana z narkotykami - to efekty tylko dwóch dni działań działdowskich i nidzickich policjantów w ramach wspólnej akcji „Stop narkotykom”. Policjanci patrolowali ulice miast, okolice szkół oraz odwiedzali miejsca gromadzenia się dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne działania.

W dniach 24-25 września na terenie miast Działdowo i Nidzica policjanci zajmujący się na co dzień problematyką nieletnich przeprowadzili wspólne działania pod hasłem „Stop narkotykom”. Działania te są jednym z elementów realizacji założeń rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Jest to również efekt podpisanego w 2007 roku w Olsztynie przez komendantów powiatowych między innymi Działdowa i Nidzicy porozumienia o podjęciu wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców obu powiatów.

W trakcie trwania tych dwudniowych działań policjanci kontrolowali miejsca gromadzenia się dzieci i młodzieży, kontrolowali sklepy pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim, sprawdzali stan trzeźwości młodych ludzi.
24 września w miejscowości Malinowo uwagę policjantów zwróciła młoda osoba, spacerująca ulicami miejscowości w czasie, gdy powinna przebywać w szkole. 17- letnia uczennica przebywała na wagarach. Przy działdowiance policjanci znaleźni również woreczek z marihuaną. Za nielegalne posiadanie narkotyków grozi jej kara do roku pozbawienia wolności.

W ciągu działań policjanci wylegitymowali 50 osób w tym 41 nieletnich. Ujawniono 16 nieletnich będących na wagarach. Skontrolowano 25 miejsc gromadzenia się dzieci i młodzieży oraz 18 sklepów, gdzie zachodziły podejrzenia sprzedaży alkoholu nieletnim. Policjanci przeprowadzili 41 rozmów profilaktyczno- ostrzegawczych z nieletnimi.

Policjanci zapowiadają kolejne działania.
 

Powrót na górę strony