Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani włamywacze do samochodów

Data publikacji 26.09.2008

Policjanci z Wrocławia i Legnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o wielokrotne włamania do samochodów. Sprawca z Wrocławia sprawca kradł głównie radioodtwarzacze, natomiast złodziej w Legnicy "upodobał sobie" laptopy. Co istotne, do części z tych zdarzeń przyczyniło się pozostawienie przez kierowców otwartego auta lub szyb. Zatrzymani za przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Grabiszynku prowadząc sprawę dotyczącą włamań do samochodów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie dzielnicy, wytypowali mężczyznę podejrzewanego o te przestępstwa. Okazał się nim 28-letni wrocławianin. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze udowodnili mu co najmniej 17 włamań do samochodów. Sprawca kradł z nich głównie radioodtwarzacze. Nie gardził również innymi wartościowymi przedmiotami, np. elektronarzędziami. Skradzione rzeczy sprzedawał później przygodnie napotkanym osobom.

Również policjanci z Legnicy zatrzymali 17-latka, podejrzanego o włamania do samochodów i kradzieże. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu co najmniej 8 tego typu przestępstw. Sprawca wybierał wyłącznie samochody osób przyjezdnych. Włamań i kradzieży dokonywał w rejonie galerii handlowych w centrum miasta. Przedmiotem kradzieży były głównie laptopy, pozostawiane przez nierozważnych kierowców, m.in. przedstawicieli handlowych, wewnątrz pojazdów. Na uwagę zasługuje fakt, że w przypadku części z tych zdarzeń, sprawca kradł laptopy z otwartych samochodów, lub aut które miały pozostawioną, uchyloną szybę. Jak ustalono, podejrzany opuścił niedawno zakład poprawczy.

Obaj zatrzymani za włamania do samochodów i kradzieże odpowiedzą teraz przed sądem. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani byli już wcześniej otowani
za przestępstwa przeciwko mieniu.

Powrót na górę strony