Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozbojów

Data publikacji 26.09.2008

Minionej nocy mazowieccy policjanci zatrzymali 5 sprawców rozbojów. Wszyscy to młodzi ludzie, byli pod wpływem alkoholu. Za dokonane rozboje grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego rozboju doszło ok. 20:30 w Chorzelach, powiat przasnyski. Dwóch sprawców napadło na 21-letniego mężczyznę. Został on pobity i obezwładniony przy użyciu gazu łzawiącego. Sprawcy ukradli mu telefon, kluczyki od samochodu i torbę z zakupami. O zdarzeniu mężczyzna szybko poinformował Policję i dzięki temu po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Chorzeli w wieku 20 i 22 lat, obaj byli pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Drugi rozbój miał miejsce w Mławie około północy. Trzej sprawcy napadli na 55-latka. Bili i kopali go po całym ciele a następnie ukradli pieniądze. I w tym przypadku dzięki natychmiastowej informacji i podanym przez poszkodowanego rysopisom policjanci szybko zatrzymali sprawców. Byli to mieszkańcy Mławy w wieku 18 i 20 lat, wszyscy pod wpływem alkoholu. Dwaj z nich trafili do policyjnego aresztu gdzie trzeźwieją, natomiast trzeci - żołnierz zasadniczej służby wojskowej przekazany został Żandarmerii Wojskowej.

Wszyscy zatrzymani sprawcy odpowiedzą za dokonanie rozbojów, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony