Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nastoletni włamywacze

Data publikacji 26.09.2008

Policjanci w Jordanowie wraz z suskimi kryminalnymi rozbili młodzieżową grupę przestępczą, która włamywała się do samochodów i kradła pozostawiony sprzęt elektroniczny. Grupie tej udowodniono także włamanie do sklepu oraz do jednego z domków letniskowych.

Od dłuższego czasu policjanci z Jordanowa prowadzili działania, by rozbić grupę przestępczą, która włamywała się do samochodów zaparkowanych wzdłuż ulic i dróg i kradła pozostawione w nich przedmioty. Głównie znikały radioodtwarzacze i CB radia.

Jak ustalili funkcjonariusze złodziejami okazali się czterej nastolatkowie. Ich łupem były rzeczy, które można było łatwo sprzedać. Policjanci dowiedli, że kradzione przedmioty sprzedawali wśród znajomych po „okazyjnej cenie”. Nie mieli konkretnego miejsca zbytu. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część ze skradzionych przedmiotów.

Z ustaleń Policji wynika, że młodzi ludzie działali w grupie przestępczej od początku tego roku, dokonując kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie powiatu suskiego oraz myślenickiego. Grupie tej udowodniono nie tylko włamania do samochodów, ale także do sklepu w Osielcu oraz do jednego z domków letniskowych.

Przedstawiono im łącznie 32 zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Dwóch członków grupy za część z tych działań będzie odpowiadała przed sądem rodzinnym gdyż w chwili ich popełnienia byli jeszcze 16 latkami.
 

Powrót na górę strony