Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieprzekupni stróże prawa

Data publikacji 26.09.2008

W miejscowości Zagadki 59-letni kierowca jadąc drogą nr 483 uderzył w zaparkowaną ciężarówkę. Mężczyzna był pod pływem alkoholu. Aby uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć policjantom 100 zł łapówki. Teraz odpowie z prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji i oczywiście próbę korupcji, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Około 10.30 w miejscowości Zagadki w gminie Szczerców doszło do kolizji spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego. 59-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego jadąc drogą nr 483 uderzył w zaparkowaną, prawidłowo oznaczoną ciężarówkę iveco.

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z posterunku w Szczercowie, którzy rozmawiając z uczestnikami starali się odtworzyć okoliczności kolizji. Szybko nabrali podejrzeń, że kierowca fiata, od którego czuć było woń alkoholu jest nietrzeźwy. 59-latek został przebadany pod kątem zawartości alkoholu w jego w organizmie - mężczyzna uzyskał wynik blisko pół promila.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za jazdę na podwójnym gazie wyjął z portfela 100 złotych, położył banknot na spisywanym protokole jednocześnie wskazując, że to zapłata za puszczenie całej sprawy w niepamięć. Mężczyzna teraz, oprócz konsekwencji za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wniosku do sądu o spowodowanie kolizji, zatrzymanemu w policyjnym areszcie, grozi mu niewspółmiernie wyższa sankcja do 10 lat pozbawienia wolności za próbę korupcyjną.
 

Powrót na górę strony