Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakłaniał do uprawiania prostytucji 15-latkę

Data publikacji 26.09.2008

Kieleccy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta, który w centrum Kielc urządził agencję towarzyską. Jak ustalili stróże prawa podejrzany między innymi nakłaniał do uprawiania prostytucji 15-letnią dziewczynkę ze Śląska oraz czerpał korzyści z uprawiania nierządu przez 21-letnią kobietę. W ten sposób od czerwca tego roku "przedsiębiorczy" mężczyzna zarobił ponad 17 tysięcy złotych.

Kieleccy policjanci  nielegalnie działającą agencję towarzyską "namierzyli" w centrum Kielc. Jak się okazało jej szefem był 27-letni mieszkaniec miasta. Śledczy ustalili, że w agencji "zatrudniona" była miedzy innymi 15-latka z województwa śląskiego, która początkowo odbierała jedynie telefony od potencjalnych klientów agencji. Jej 27-letni szef z czasem zaczął ją nakłaniać także do uprawiania prostytucji. Z dalszych ustaleń wynika, że zatrzymany mężczyzna czerpał korzyści z nierządu innej kobiety, 21-letniej kielczanki. Proceder ten ciągnął się od czerwca bieżącego roku. W ten sposób 27-latkowi udało się zarobić ponad 17 tysięcy złotych.

Kieleccy dochodzeniowcy będą sprawdzać czy podejrzany nie zatrudniał w ten sposób innych kobiet. Sprawa trafi do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony