Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kredyty i usługi

Data publikacji 26.09.2008

Kryminalni z Koszalina zatrzymali Wojciecha Z. i Kingę M., którzy wspólnie wyłudzali kredyty i usługi telekomunikacyjne. Posługiwali się skradzionym dowodem osobistym i podrobioną pieczątką. Teraz oboje staną przed sądem, grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo na wniosek Policji sąd zastosował wobec Wojciecha Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W ręce Policji wpadła para, która wspólnie zaciągała kredyty na skradziony przez 20-latkę dowód osobisty w placówkach bankowych i kredytowych. Jak ustalili policjanci dziewczyna zabrała go swojej koleżance. Następnie razem z 33-letnim przyjacielem zrobili pieczątkę, którą podbijali samodzielnie wypełniane blankiety zaświadczeń o zatrudnieniu. W trakcie wyjaśniania sprawy funkcjonariusze dowiedli, że para zaciągnęła w ten sposób co najmniej 6 kredytów na około 10 tysięcy złotych. Ponadto oszuści wyłudzili również dwie usługi telekomunikacyjne. Na skradziony dowód i podrobione zaświadczenia o zarobkach podpisali umowy na telefony komórkowe, a w promocji otrzymali również przenośny komputer. Łączna wartość tych umów to 500 złotych. Jak ustalili policjanci działali od maja do września 2008 roku w okolicach Koszalina, Słupska, Piły, Szczecinka i Kołobrzegu.
 
Na wniosek Policji sąd zastosował wobec Wojciecha Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Z ustaleń policjantów wynika, że Wojciech Z. był już karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz para stanie przed sądem. Za ten proceder grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony