Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany złodziej samochodów

Data publikacji 26.09.2008

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową zatrzymali kolejnego mężczyznę z grupy trudniącej się kradzieżami samochodów. Miesiąc temu w ich ręce trafiło trzech innych członków szajki. Zatrzymany jest podejrzany o kradzież dwóch samochodów w tym jednego w Niemczech.

Policjanci z grupy samochodowej od dłuższego czasu rozpracowywali szajkę trudniącą się kradzieżami luksusowych aut. Miesiąc temu zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn, z których dwóch kradło pojazdy, a trzeci ukrywał je na swojej posesji. Teraz policjanci zatrzymali kolejnego członka grupy, 25-letniego Mariusza S., mieszkańca Karlina. Mężczyzna ma na swoim koncie kradzież vw golfa o wartości 40 tysięcy złotych oraz mercedesa o wartości 80 tysięcy złotych. Golf został skradziony w Koszalinie. Mercedesa natomiast ukradziono w Niemczech w listopadzie 2007 roku. Jego numery zostały przebite, a pojazd zarejestrowano w Polsce. Koszalińscy policjanci odzyskali mercedesa i powiadomili o jego odnalezieniu właściciela. Ponadto przy Mariuszu S. znaleziono znaczną ilość pieniędzy, które zostały zabezpieczone.

Mężczyzna był już karany za kradzieże i przestępstwa narkotykowe, również za granicą. Teraz stanie przed sądem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe w kwocie 3 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

Powrót na górę strony