Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany złodziej kradł szpitalne wyposażenie

Data publikacji 26.09.2008

Kamienieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł wyposażenie z byłego szpitala. Łóżka szpitalne, pralki automatyczne, magiel, łóżeczka dziecinne oraz inne drobne rzeczy sprawca planował sprzedać na złom. Teraz za włamanie i kradzież zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed 9.00 policjanci otrzymali informacje, że ktoś nieuprawniony może przebywać na terenie byłego szpitala w Kamieńcu Ząbkowickim. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i tam potwierdzili, że niewielkie drzwi prowadzące do środka zostały uszkodzone. Gdy stróże prawa weszli do środka, znaleźli rower z torbą, w którym znajdowała się siekiera i pilnik. Sprawdzając wewnętrzny dziedziniec szpitala, policjanci zauważyli samochód ciężarowy i dwóch mężczyzn, którzy pakowali różne rzeczy do samochodu.

Jeden z mężczyzn był bardzo zdziwiony zainteresowaniem Policji. Jak ustalili funkcjonariusze był on pracownikiem punktu skupu złomu i wykonywał zadanie zlecone przez szefa. Na samochodzie były już zapakowane łóżka szpitalne, dwie pralki automatyczne, magiel, łóżeczka dziecinne oraz inne drobne rzeczy z wyposażenia szpitala.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki wcześniej zaplanował "sprzątanie" byłego szpitala. Aby nie wzbudzać u nikogo podejrzeń, zamówił transport bezpośrednio w punkcie skupu złomu. Sprzęt do zabrania przygotował w jednym pomieszczeniu i otworzył bramę wjazdową. Właściciel skupu złomu został przez niego poinformowany, że starostwo chce pozbyć się złomu i on został poproszony o jego sprzątniecie.

Sprzęt o wartości około 2000 złotych został odzyskany w całości i przekazany właścicielowi. Za takie "sprzątanie" grozi teraz mężczyźnie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja