Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z amfetaminą

Data publikacji 26.09.2008

Policjanci z Łodzi zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o handel narkotykami. W momencie zatrzymania mężczyzna miał w plecaku 1,5 kilograma amfetaminy. Zabezpieczone narkotyki mają rynkową wartość co najmniej 30 tysięcy złotych. Również policjanci z Wałcza odnieśli sukces w walce z przestępczością narkotykową. Zatrzymali 18-letnią mieszkankę miasta, która posiadała przy sobie ponad pół kilograma amfetaminy.

Policjanci z IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi od ponad miesiąca obserwowali 28 letniego mieszkańca Łodzi. Funkcjonariusze podejrzewali, że  zajmuje się on handlem narkotykami. Wczoraj tuż przed 19:00, 28-latek podjechał swoją hondą civic na ul. Gdańską. Gdy wysiadł z samochodu został zatrzymany. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Okazało się, że policjanci trafili w "dziesiątkę". W niewielkim plecaku mężczyzna miał 1,5 kilograma amfetaminy. W jego miejscu zamieszkania kryminalni zabezpieczyli jeszcze torebkę foliową z 1,8 grama marihuany oraz wagę laboratoryjną służącą do porcjowania narkotyków.

Zabezpieczone narkotyki mają rynkową wartość co najmniej 30 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających w celu wprowadzenia ich do obrotu. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochód marki Honda.

***

Do funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej z Wałcza dotarły informacje o kobiecie, która może posiadać znaczne ilości narkotyków. Podjęte śledztwo doprowadziło ich do 18-letniej mieszkanki miasta. Około godziny 18:00 na jednej z ulic, mundurowi  w autobusie zatrzymali uczennicę jednej z miejscowych szkół. Kobieta w chwili zatrzymania, miała przy sobie  prawie pół kilograma amfetaminy. Część z nich ukryła w bieliźnie, a część przewoziła w bagażu podręcznym.

18-latka została doprowadzona do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na decyzję  Prokuratury w Wałczu. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafiło ponad 2500 porcji tego narkotyku. To nie pierwszy przykład, gdzie policjanci z Wałcza przechwycili narkotyki w tak znacznej ilości. Ewie K. za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi surowa kara do 8 lat  pozbawienia wolności.

  • KWP Szczecin
  • KWP Łódź
  • KWP Łódź
Powrót na górę strony