Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani niedługo po napadzie na sklep

Data publikacji 26.09.2008

Wczoraj wieczorem w Grudziądzu trzech mężczyzn sterroryzowało pistoletem sprzedawczynię i okradło sklep nocny. Jeszcze tej samej nocy zostali zatrzymani przez policjantów. Ukradzione pieniądze i karty doładowujące telefony komórkowe wrócą do właściciela. Młodzi ludzie powędrowali do policyjnego aresztu. Za dokonanie napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 do 12 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 21:10 dyżurny komendy w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie. Do jednego ze sklepów weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Sterroryzowali sprzedawczynię używając siły fizycznej i przedmiotu przypominającego pistolet gazowy. Groźbami pozbawienia życia zmusili 22-letnią kobietę do wydania utargu oraz kart doładowujących telefony komórkowe. Trzeci z rabusiów pozostał na zewnątrz, obserwując otoczenie.

Po otrzymaniu zgłoszenia do działania wkroczyli zarówno kryminalni, jak i dzielnicowy, który dobrze znał miejscowe środowisko. Mundurowi postanowili sprawdzić informacje w miejscowych korporacjach taksówkowych. Ustalili, że trzech młodych ludzi w jasnych czapkach z daszkiem, odpowiadających rysopisowi, zamówiło kurs do pubu.

Ten szczegół dotyczący ich garderoby, okazał się nie bez znaczenia. Jadąc w kierunku tego lokalu, w mijanej taksówce, policjanci zauważyli młodych ludzi w jasnych czapkach z daszkiem. Policjanci zatrzymali taksówkę. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcami Grudziądza, w wieku 16, 19 i 20 lat, którzy mieszkają w okolicach sklepu, w którym dokonali napadu. Przy sprawcach policjanci znaleźli pieniądze i karty telefoniczne. Zabezpieczono także pistolet gazowy, którym sprawcy prawdopodobnie posłużyli się w czasie napadu. Ponadto przy 19-latku policjanci w czasie przeszukania znaleźli 0,5 grama marihuany.

Prawdopodobnie jeszcze dziś zatrzymani będą doprowadzeni do prokuratora. Funkcjonariusze wnioskować będą o aresztowanie pełnoletnich przestępców. W stosunku do 16-latka, będzie podjęta decyzja, czy będzie on odpowiadał przed sądem jak osoba dorosła.

Za dokonanie napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nie krótsza niż 3 lata do 12 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony