Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana rozlewnia alkoholu

Data publikacji 26.09.2008

Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Zabezpieczono około 150 litrów spirytusu, wódki gatunkowe oraz setki pustych butelek po wódkach, zakrętki, dozowniki i akcesoria służące do destylacji spirytusu. Zatrzymano czterech obywateli Ukrainy.

Z informacji, którą mieli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. Jagiellońskiej działa nielegalna wytwórnia alkoholu. Osoby zamieszane w proceder, w wynajętym mieszkaniu, odkażały skażony spirytus, by następnie wprowadzić go do obrotu.

Stołeczni policjanci wspólnie z celnikami wkroczyli wczoraj popołudniu do podejrzanego lokalu. Wewnątrz odkryli nielegalną rozlewnię spirytusu oraz markowych wódek. W mieszkaniu oraz użytkowanym przez obywateli Ukrainy garażu zabezpieczyli około 150 litrów spirytusu bez wymaganych znaków polskiej akcyzy skarbowej, w tym podrobione wódki gatunkowe. Funkcjonariusze znaleźli też setki pustych butelek po wódkach, zakrętki, dozowniki, akcesoria do produkcji wódek, m.in.: urządzenie służące do destylacji spirytusu, tj. chłodnicę, filtry, aktywny węgiel oraz podchloryn służący do odkażania skażonego spirytusu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że proceder trwał w wynajmowanym mieszkaniu co najmniej od kilku miesięcy. Funkcjonariusze zatrzymali czterech obywateli Ukrainy: 54-letnią Mariyę V., 42-letniego Viktora H., 21-letniego Vasyla M. i 43-letnią Mariyę K. Ta ostatnia po przesłuchaniu została zwolniona do domu. Pozostali zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Powrót na górę strony
Polska Policja