Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania stadionowych chuliganów

Data publikacji 26.09.2008

Policjanci z Zabrza zajmujący się sprawą chuliganów, którzy zakłócili mecz Górnika Zabrze i Piasta Gliwice, na podstawie materiałów filmowych ustaliła kolejnych 20 pseudokibiców. W dniu meczy zatrzymano 7 chuliganów, którzy usłyszeli już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Wobec wszystkich zastosowano zakaz uczestnictwa w imprezach masowych przez 3 lata.

 

Policjanci z Zabrza rozliczają chuliganów, którzy zakłócili przebieg meczu drużyn Górnika Zabrze i Piasta Gliwice. Wybryki chuligańskie wywołane przez bandytów stadionowych uważających się za sympatyków zabrzańskiego klubu doprowadziły do kar finansowych nałożonych na organizatora imprezy oraz ograniczenia liczby kibiców mogących przychodzić na mecze. Policja w dniu meczu zatrzymała 7 osób, które usłyszały zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych. Wobec nich zastosowany został dozór policji oraz zakaz uczestnictwa w imprezach do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

Na podstawie materiału filmowego z meczu zabrzańscy policjanci rozpoznali już 20 kolejnych chuliganów. Połowa z nich została przesłuchana i przyznała się do zarzutów. Skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Wobec wszystkich przestępców zastosowano zakaz uczestnictwa w imprezach masowych na okres 3 lat. Policjanci prowadzić będą czynności w tej sprawie do czasu rozliczenia wszystkich chuliganów.

Powrót na górę strony