Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy warte 4,5 mln zł

Data publikacji 26.09.2008

Policjanci z Augustowa skontrolowali tira, który według kierowcy miał przewozić aluminium. Dokumentacja przewozowa wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy. I faktycznie okazało się, że zamiast metalowych profili naczepa była wypełniona kartonami papierosów bez polskiej akcyzy. Było tam około 650 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej co najmniej 4,5 mln zł.

Dzisiaj wczesnym rankiem w Augustowie przy ul. Kardynała Wyszyńskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego volvo. Kierowca tira–41-letni mieszkaniec jednej z podsuwalskich miejscowości twierdził, że wiezie profile aluminiowe z Suwałk do Francji. Jednak dokumentacja przewozowa, którą okazał funkcjonariuszom wzbudziła podejrzenia mundurowych. Po sprawdzeniu zawartości naczepy okazało się, że jest ona w całości wypakowana kartonami papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany, a jego ciężarówka trafiła na policyjny parking. Już wstępne szacunki wskazują, że w naczepie volvo było około 650 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej co najmniej 4,5 miliona złotych. Skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą z pewnością wyjaśnią funkcjonariusze z Augustowa prowadzący postępowanie w tej sprawie.

 

Nagranie audio Mówi podinsp. Andrzej Baranowski z podlaskiej policji

Pobierz plik Mówi podinsp. Andrzej Baranowski z podlaskiej policji (format mp3 - rozmiar 841.25 KB)

Powrót na górę strony