Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim

Data publikacji 26.09.2008

Dzisiaj o 12.00 przed nową Komendą Powiatową Policji w Radzyniu Podlaskim odbyły się uroczystości wręczenia sztandaru i otwarcia nowej jednostki Policji. Jest to najnowocześniejsza komenda w województwie i jedna z najnowocześniejszych komend w kraju.

W uroczystościach udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Henryk Tusiński, Wicewojewoda Lubelski Henryka Strojnowska, Lubelski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Dariusz Działo, zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w MSWiA, Andrzej Przemyski oraz szef radzyńskiej Policji mł. insp. Jacek Kucharczyk. Starosta radzyński, Jerzy Kułak przekazał na ręce policjantów sztandar ufundowany przez mieszkańców powiatu. Podobnie jak budynek komendy, został on poświęcony przez ks. Prałata Henryka Hołowieńko. Potem nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie nowego budynku komendy.

W trakcie uroczystości, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Henryk Tusiński przekazał radzyńskim funkcjonariuszom nowy radiowóz, oznakowanego srebrnego opla astrę. Wręczył również staroście radzyńskiemu, Jerzemu Kułakowi odznaczenie „ Zasłużony dla Policji”. Jak mówił nadinspektor Tusiński, otwarcie komendy w Radzyniu jest kolejnym etapem modernizacji Policji w tym województwie. Wkrótce rozpoczną się kolejne prace w innych jednostkach. Mają powstać nowe budynki i ma być wymieniany sprzęt.

Lubelski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Dariusz Działo, podziękował przedstawicielom samorządu radzyńskiego za wsparcie i pomoc w realizacji inwestycji. Słowa uznania nie ominęły także byłego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, generała Marka Hebdy i jego ówczesnych zastępców jak też obecnego Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim, insp. Jacka Kucharczyka i byłej komendant Haliny Przybysz.

Od wmurowania kamienia węgielnego pod budowę do oddania budynku do użytku minęło niespełna cztery lata. Jest to najnowocześniejsza komenda w województwie lubelskim i jedna z najnowocześniejszych w kraju. Na ponad 4000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej wygospodarowano miejsce dla wszystkich wydziałów KPP. Na miejscu są też garaże dla radiowozów, myjnia, strzelnica i boksy dla psów, a także spacerniak dla zatrzymanych. Budynek jest w pełni monitorowany i wyposażony w najnowszy sprzęt ułatwiający pracę policjantom. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 15 mln złotych.

Powrót na górę strony